Уписи 2024/25

Уписи за учебната 2024/25 година!

Училиштето САБА запишува редовни ученици во I, II, III и IV година во САБА Скопје, Битола и Штип.

Запишувањето на ученици за учебната 2024/25 година е во тек и завршува со пополнување на групите.

Потребни документи за упис:

Свидетелства од VI, VII, VIII и IX одделение (оригинал, од IX одделение се доставува во јуни)

Извод од матична книга на родени (копија)

Пријавен лист и Договор (се пополнува при запишувањето на ученикот)

ШКОЛАРИНА:

  • За информации околу цената за школарина во САБА Скопје, Битола или Штип јавете се на 078/384-005
  • Можност за плаќање на 12 рати.

 

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Превземи [4.78 MB]